Mettur Timings [Salem]

 

See Erode Bus Timing

 

 

SLNo

RouteNo

 From-To

No.Of Services

Journey Time

Fare In Rs.Ps

235 2901 METTUR - PUK.PATTY/ CHIN.T.PATHY 1 1.10 6.00
236 2902A METTUR - GOVINDAPADY/C.PATTY 1 0.55/1.10 5.00/6.00
237 2902B METTUR - KARAIKADU 1 1.00 6.00
238 2903 METTUR - NEETHIPURAM 2 1.10 6.00
239 2904 METTUR - MECHERI(V)KUTTAPATTY 1 1.00 6.00
240 2905 METTUR - KOVIL VELLAR 1 1.00 6.00
241 2906 METTUR - MOOLAKADU 1 1.05 6.00
242 2907 METTUR - KANNAMOOCHI 2 1.10 6.00
243 2909 METTUR - ANDIKARAI 1 0.55 4.50
244 2910 METTUR - KOONANDIYUR 1 1.00 5.50
245 2911 METTUR - CHETTYPATTY/KARGULAM 1 1.25/1.05 6.00/5.50
246 2912A METTUR - SOWRIYUR 1 1.10 6.00
247 2912B METTUR - SOWRIYUR 1 1.10 6.00
248 2913 METTUR - C.THIRUPATHI/ARANGANUR 1 1.20/1.15 6.00/6.00
249 2914 METTUR - ELARAIMATHIKADU 1 0.55 5.00
250 2915 METTUR - JALAKANDAPURUM 1 1.05 6.00
251 2916 METTUR - MECHERI(V)PALLIPATTY 1 1.10 6.00
252 2917 METTUR - PUKKAMPATTI 1 1.10 6.00
253 2918 METTUR - KOPPAMPUDUR 1 1.05 6.00
254 2919 METTUR - KOONANDIYUR/T.MANGALAM 1 1.10/1.10 5.50/6.00
255 2920 METTUR - KOTTAIYUR/PUDUKADU ODAI 1 1.00/0.45 6.00/4.50
256 2921 METTUR - THARAMANGALAM 1 1.10 6.00
257 2922 METTUR - J.K.PURAM/THOPPUR 1 0.50/0.55/0.40 6.00/6.00/5.00
258 2923 METTUR - VELLAR/NANGAVALLI 1 1.05/1.10 6.00/6.00
259 2925 METTUR - GURUVAREDIYUR 1 1.10 6.00
260 2926 METTUR - ADAIYUR/CHINNASORAGAI 1 1.20/0.50 6.50/6.00
261 2927 EDAPPADY - METTUR (V) T.PURI 1 1.25 6.50
262 2928 METTUR - T.MANGALAM/I.C.H 1 1.10/0.10 6.00/2.00
263 2930 METTUR - CHENNAMPATTI 1 1.20 6.00
264 2932 METTUR - MECHERI(V)NANGAVALLI 1 1.20 6.50
265 2933 METTUR - SETHUKULI/NEETHIPUR 1 1.00/1.10 5.00/6.00
266 2934 METTUR - THANAMOORTHIKADU 1 1.05 5.50
267 2935 METTUR - PANNAVADI/ANDIKARAI 1 1.00/0.50 5.50/4.50
268 2936 METTUR - ANDIKARI(V)THOTILPATTY 1

 

 

Bus Timings

 

Bus Service

From

To

Mettur Dp

TNSTC

Mysore

Salem

01:00

TNSTC

Mettur

;;

02:00

TNSTC

Mysore

;;

03:15

shanmugam

Mettur

 

03:25

MDSM

 

 

03:40

Amman

 

 

04:05

RVR

 

Trichengode

04:25

TNSTC

 

 

04:30

TNSTC

 

 

04:40

SNB

 

Attur

04:55

TNSTC

 

 

05:09

Swarnambigai

Kolathur

 

05:15

TNSTC

Mettur

 

05:20

Sekar

 

 

05:26

TNSTC

 

 

05:33

TNSTC

 

 

05:43

RVT

 

 

05:50

S N B

 

Trichengode

06:00

SMBS

 

 

06:05

TNSTC

 

KalleKurachi

06:13

TNSTC

 

 

06:21

TNSTC

 

 

06:30

SVT

 

 

06:38

TNSTC

 

 

06:45

TNSTC

 

 

06:50

TNSTC

 

 

06:55

TNSTC

 

 

06:59

Rainbow

 

 

07:06

Monty

Andhiyar

 

07:10

TNSTC

Mettur

 

07:16

TNSTC

 

Madurai

07:24

TNSTC

 

 

07:30

TNSTC

Mettur

 

07:38

TNSTC

 

Cuddalore

07:46

Ramavilas

 

 

07:50

Swarnambigai

Pannavadi

 

07:55

MDSM

Mettur

 

08:00

TNSTC

 

 

08:05

TNSTC

 

 

08:10

TNSTC

 

 

08:15

TNSTC

 

Maduai

08:19

M.S.Raja

 

Namakkal

08:24

Seakar

 

 

08:30

TNSTC

 

Pondichery

08:35

TNSTC

 

 

08:40

TNSTC

 

 

08:45

TNSTC

 

 

08:50

R V T

 

 

08:55

TNSTC

 

Madurai

09:00

SVBS

Andhiyur

 

09:04

ABT

Mettur

 

09:10

TNSTC

 

 

09:15

TNSTC

 

 

09:21

NCB

Andhiyur

Kolathur

 

09:25

Monty

Mettur

 

09:34

TNSTC

 

 

09:37

Swarnambigai

 

 

09:42

Selvam

 

 

09:52

Amman

Palar

 

10:00

JayalakshmI

Mettur

 

10:07

TNSTC

 

 

10:10

TNSTC

 

 

10:20

shanmugam

PeriyaThanda

 

10:27

shanmugam

Mettur

Trichengode

10:35

TNSTC

 

 

10:42

TNSTC

 

 

10:47

SVT

 

 

10:55

KMS

Erode

Salem

11:02

TNSTC

Mettur

 

11: 11

LRN

 

 

11:16

Ramavilas

 

 

11:25

MDSM

 

 

11:33

TNSTC

MM.HILLS

 

11:40

TNSTC

Mettur

 

11:45

Lakshmivilas

 

 

11:50

TNSTC

 

Kallakuruchi

12:00

Sekar

 

 

12:04

TNSTC

 

 

12:10

TNSTC

 

 

12:21

Rainbow

Kolathur

 

12:27

RVT

Mettur

 

12:30

SNB

 

 

12:40

ABT

 

 

12:45

SMBS

Andhiyur

 

12:47

TNSTC

Mysore

 

12:52

SNB

Mettur

Attur

13:00

TNSTC

 

 

13:05

TNSTC

 

 

13:10

TNSTC

Andhiyur

 

13:26

TNSTC

Mettur

 

13:32

Lakshmivilas

Sellampalayam

 

13:37

Swarnambigai

Pannavadi

 

13:45

TNSTC

Mettur

 

13:51

shanmugam

 

 

13:58

Monty

 

 

14:01

S V T

 

 

14:06

Selvam

 

 

14:14

TNSTC

 

 

14:20

TNSTC

 

Cuddalore

14:27

TNSTC

 

 

14:35

TNSTC

 

 

14:41

TNSTC

Mettur

Madurai

14:48

Ramavilas

 

 

14:55

TNSTC

 

 

15:00

TNSTC

Erode

 

15:05

NCB

Kolathur

 

15:10

MDSM

METTUR

 

15:18

Swarnambigai

Kolathur

 

15:27

RVT

METTUR

 

15:30

TNSTC

Mysore

 

15:32

TNSTC

METTUR

 

15:38

MS.Raja

 

 

15:44

TNSTC

 

 

15:50

TNSTC

MM HILLS

 

15:55

TNSTC

METTUR

Madurai

16:01

Rainbom

 

 

16:08

SVBS

Andhiyur

 

16:15

TNSTC

METTUR

 

16:19

Sekar

 

 

16:23

TNSTC

 

 

16:29

Monty

Andhiyur

 

16:35

TNSTC

METTUR

 

16:40

Amman

Periyathanda

 

16:44

SNB

Mettur

 

16:51

TNSTC

 

 

16:55

TNSTC

 

 

17:00

ABT

 

 

17:05

TNSTC

MM.Hills

 

17:08

TNSTC

mettur

 

17:12

Lakshmivilas

 

 

17:17

TNSTC

mysore

 

17:22

shanmugam

mettur

 

17:28

shanmugam

 

 

17:35

TNSTC

 

madurai

17:41

TNSTC

 

 

17:45

TNSTC

 

 

17:46

TNSTC

mettur

salem

17:50

KR Brothers

 

 

17:55

TNSTC

 

MADURAI

18:00

Lakshmivilas

 

 

18:05

monty

 

 

18:10

TNSTC

 

 

18:16

TNSTC

 

 

18:22

TNSTC

 

 

18:28

ramavilas

 

 

18:33

TNSTC

 

MADURAI

18:41

Swarnambigai

 

 

18:45

lrn

 

 

18:48

TNSTC

mysore

 

18:54

svt

mettur

 

19:00

TNSTC

 

 

19:03

kms

erode

 

19:06

jayalakshmi

mettur

 

19:11

mdsm

 

 

19:14

TNSTC

 

 

19:16

ncb

 

 

19:20

ms raja

 

Namakkal

19:25

TNSTC

 

 

19:30

Swarnambigai

kolathur

 

19:35

TNSTC

mettur

 

19:40

TNSTC

 

chennai

19:45

TNSTC

mm hills

 

19:49

Rainbow

 

 

19:53

rvt

 

 

20:00

snb

 

 

20:03

TNSTC

 

 

20:05

svbs

mettur

salem

20:09

TNSTC

 

 

20:13

TNSTC

 

 

20:20

TNSTC

anthiyur

 

20:30

TNSTC

mettur

 

20:37

TNSTC

 

 

20:45

TpTC

 

chithambaram

20:50

shanmugam

 

 

20:53

abt

 

 

21:02

TNSTC

mysore

 

21:09

snb

mettur

 

21:17

TNSTC

 

 

21:22

rvr

 

 

21:27

Lakshmivilas

 

 

21:33

TNSTC

 

 

21:38

TNSTC

 

 

21:43

TNSTC

 

 

21:52

kr bro

 

 

22:05

TNSTC

 

 

22:22

monty

 

 

22:45

TNSTC

 

 

23:00

Lakshmivilas

 

 

23:30

TNSTC

 

 

23:45

 

 

 

 

  See Train Timing